Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

İmam Hamanei:"Batı kadını anlamadı" | Yemen'de İHA saldırısı: 13 ölü | Hesapları bozan halk: Suriye halkı | Hesapları bozan halk: Suriye halkı | Azerbaycan Gülencilere karşı operasyonları hızlandırdı! | Cemaat yenildi mi yenilmedi mi? | Asgari ücrette önemli karar! | MİT’e yasal koruma | Ünlü ilahiyatçılardan Fethullah Gülen'e şok suçlama | Suudi-Katar ateşkesi |
ORTADOĞU | Velayet-i Fakih | Teknoloji | Spor-Aktüel | Güncel | Dünya | Siyaset | Eğitim Kültür | İnsan Hakları | Yaşam Sağlık |
DÜŞÜNCE YAZILARI
İMAM HAMANEİ

Şiir ve Edebiyat Sanatı Hakkında Görüşleri
Ayetullah Kemal Haydari

Sekaleyn Hadisi Dersleri (34)
SABAHATTİN TÜRKYILMAZ

İslami Siyaset İlkeleri(2)
MEHDİ AKSU

"İndirilen Din Uydurulan Din" (Hilal Kaplan'a...)
HAZIM KORAL

AŞURA GÜNÜ
Burhaneddin DAĞ

Aleviler mi Şii Yoksa Şiiler mi Alevi ve kim Sünnidir?
ALINTI YAZILAR
Sami Kleib

Hizbullah: İhmal edilemeyecek bir siyasi parti ve bölgesel aktör
Fehim TAŞTEKİN

Kürt hendeği; kâh siper kâh mezar
Mehmet Ali Güller

Bender’in yerine Fidan
Levent GÜLTEKİN

Kemalistler de İslamcılar da sağlam bir şahsiyet izhar edemediler
Bülent ESİNOĞLU

ABD, Irak’ın toprak bütünlüğünü neden savunmak zorundadır?
Akın Aydın

MİT dokunulamazlar arasına mı giriyor?
Muharrem Bayraktar

Erdoğan'la Fethullah'ın savaşı bitti mi?
Ruşen ÇAKIR

6 başlıkta Gül’ün siyasete vedası
Emre Uslu

‘IŞİD tehdidi’ ne oldu?
Cafer Solgun

Hatay ve anaların âhı...
Hüsnü Mahalli

Hitlervari!!
Hüseyin Vodinalı

Suriye - Ukrayna savaşının enerji ayağı
Rafet Ballı

Barzani 'bağımsızlık' dedi kimse ciddiye almadı
Sami Kohen

Cenevre ile iş bitmiyor
Dr. Ahmet H. Kepekçi

Erdoğan'ın akıbeti
ÇOK OKUNANLAR
n Dünya bu fotoğrafı konuşuyor
n Amerikan gemisini felç etti
n Viyana'dan Suriye'ye cihada/FOTO
n "Tayyip Erdoğan adı, el Nusra ve IŞİD ile birlikte anılıyor Rojava’da!"
n Putin'den Amerika'ya uyarı
n El Menar TV ekibini kim öldürdü?
n Ünlü ilahiyatçılardan Fethullah Gülen'e şok suçlama
n IŞİD'den EL Kaide'ye ihanet suçlaması
n İbrahimi:"Bu kez ciddiyim"
YORUMLANANLAR

 Ünlü ilahiyatçılardan Fethullah Gülen'e şok suçlama

 Suriyeli muhalifler Türkiye'yi sırtından vurdu

 CIA'in işkence yapması insan haklarına aykırı değilmiş!

 Artık bu yetkisi de var

 Malezya halkı Obama'nın ülkelerine yapacağı ziyareti protesto etti

ÜYE GİRİŞİ

Kullanıcı Adı

 
Şifre  
   

Üye Olun | Şifremi Unuttum

 

Ali Yeral’dan "dört dörtlük Alevi" Erdoğan’a sorular

Dört dörtlük Alevilik; Suriye’nin meşru Devlet Başkanına Alevi diye savaş açıp onu devirmek için on binlerce masum vatandaşın ölümüne sebebiyet vermek midir?

19-07-2013

Ali Yeral’ın Başbakan’ın "dört dörtlük Alevilik" söylemine yönelik çarpıcı tespitleri ve soruları:

Arap ve Akdeniz Alevilerinin manevi önderlerinden Şeyh Ali Yeral'ın Başbakan'ın "dört dörtlük Alevilik" söylemine yönelik çarpıcı tespitleri ve soruları:

BAŞBAKANIN DÖRT DÖRTLÜĞÜ!?..

Sn. Başbakan çoğu zaman ve zeminde olduğu gibi, dün de bir iftar yemeğinde, yine Aleviliği ağzına almış ve hızını da alamayarak, herkesin önünde kendisinin dört dörtlük bir Alevi olduğunu iddia etmiştir. Şimdi biz onun gerçekten dört dörtlük bir Alevi mi, yoksa başka bir şey mi olduğunu beraberce bulup tespit etmeye çalışalım:

Sn. Başbakan,

Dört dörtlük Alevilik; "dört Sünni hak mezhep vardır" deyip, Aleviliği batıl ve cehennemlik görmek midir?
 

Dört dörtlük Alevilik; 15. asırda 70 bin Alevi katili olan Y. Sultan Selim’i kutsayıp, bu Milletin ezici çoğunluğuna rağmen, adını 3. Boğaz Köprüsüne koymak mıdır?
 

Dört dörtlük Alevilik; Alevilerin katli ve cihadı Hıristiyan ve Yahudilerden evladır diye fetva veren Ebu Suud’ları kutsayarak göklere çıkarmak mıdır?!
 

Dört dörtlük Alevilik; Alevi katillerinden İdris-i Bitlisi, Kuyucu Murat ve Topal Osman gibilerini her ortamda övüp yüceltmek midir?!
 

Dört dörtlük Alevilik; Alevilerin ibadet yeri olan Cemevine “ucube” ve “cümbüş evi” demek midir?!
 

Dört dörtlük Alevilik; seçim meydanlarında mezhepçilik yaparak, yüz binlerce kalabalığa, Aleviliği defalarca yuhalatmak mıdır?!
 

Dört dörtlük Alevilik; Maraş, Çorum, Sivas katilleri ve onların avukatlarıyla birlikte AKP’yi kurmak mıdır?!
 

Dört dörtlük Alevilik; Suriye’nin meşru Devlet Başkanına Alevi diye savaş açıp onu devirmek için on binlerce masum vatandaşın ölümüne sebebiyet vermek midir

Dört dörtlük Alevilik; Suriye’de başta Aleviler olmak üzere, Devletlerine ihanet etmeyen herkesi tekbir eşliğinde kör bıçakla kesen ve diri diri benzinle yakan tekfircilere her türlü desteği vermek midir?!

Dört dörtlük Alevilik; Şam’daki Hz. Zeynep Cad.ni melun “Yezit” adıyla değiştireceğiz diyen ve “Yezit Tugayına” destek verip onlara kucak açmak mıdır?!

Dört dörtlük Alevilik; Sivas’ta 37 canın diri diri yakıldığı insanlığın utanç davasını zaman aşımına uğratıp; “Ülkeye – Millete hayırlı uğurlu olsun” demek midir?!

Dört dörtlük Alevilik; “Hüseyin ile Yezit arasındaki savaşta, biz Yezit’in safındayız” diyebilen sözde bir milletvekilini hala partisinde tutmak mıdır?!
 

Dört dörtlük Alevilik; T.C gibi Alevilerin 1/3’ünü oluşturan Ülkenin 81 Valisinin / Emniyet Müdürünün / Müftünün, tüm bakanların, müsteşarların, genel müdürlerin birisinin bile Alevi olmaması mıdır?!

Dört dörtlük Alevilik; haksız ve baskı uygulamalarına karşı demokratik itirazlarını gösteren vatandaşlara; “ben de bu milletin % 50’sini zor zapt ediyorum, istersem ben daha fazlasını sokaklara dökerim” demek midir?!
 

Dört dörtlük Alevilik; Reyhanlı katliamında; “53 Sünni kardeşimizi kimin öldürdüğünü siz iyi biliyorsunuz” diyerek, Alevileri potansiyel suçlu ve katliamcı göstermeye çalışmak mıdır?

Dört dörtlük Alevilik; komşularla savaş atmosferine girip; “Alevi Esed ve Şii Maliki” diye çirkin mezhepçilik tasnifi yapmak mıdır?!
 

Dört dörtlük Alevilik; E. Beytin kurtuluş gemisinden yüz çevirip, 12 İmamın 11’ini katleden Emevilerin sadık dostu, takipçisi ve avukatı olmak mıdır?!

Evet, Sn. Başbakan, bu söylem ve tutumlarınızın hiç birisi Aleviliğin yanından bile geçmez. Bununla siz dört dörtlük bir Alevi değil, olsa olsa 4x4 bir Emevi olursunuz. Sanırım da bunu demek istediniz, ama yine sürç-i lisan edip terimleri karıştırdınız. Şahsen biz sizden, dört dörtlük bir Alevi olmanızı hiç beklemiyoruz, zaten olmak isteseniz de asla olamazsınız! Sizden tek beklentimiz; hiddet, nefret, kin ve ayrımdan uzak adam akıllı bir yönetici olmanızdır. Başka bir tabirle gölge etmemenizdir. Bakın şair ne güzel söylemiş:
“Ulaş bir mürşide ulaş, akıt gözünden kanlı yaş,
Yezid’ten kaç be hey kardeş, kaçamazsın demedim mi?”

Ali YERAL
EHDAV Gen. Bşk.

 
Paylas

Yorum Ekle

Yazdır

YORUM LİSTESİ

Seyyid Özgür 19-07-2013, 07:25:19
Ali Yeral gibi bir kac cesur Hocalara ihiyacimiz var. Ancak ve anncak bu sekilde Türkiye AKP belasindan kurtula bilir.
 
ADSIZ 19-07-2013, 09:07:29
Dünyada ve Suriyede sünniler öldürülürken hiçbir şianın sesı çıkmaz nedenseç tabı onlar muaviye yezıt kafir. islamiyeti kendinize uydrumuşsunuz ıranın çocukları
 
sadik kul 19-07-2013, 09:26:37
Acep! Acep!
Adsız adlı yorumcu diyor ki; şiiler sünnilerin öldürülmelerine karşı çıkmıyorlarmış!!!
Peki Filistinliler sünni değiller mi? filistin davasını, filistinli grupları şiilerden başka destekleyen de var mı?
Yoksa NATO, ABD, AB işbirlikçilerinin sahte sloganlarla filistin davasını desteklediğinimi sanıyorsunuz?

Şiiler dünyanın neresinde şii sünni gözetmeden müslümanlara ve hatta mazlumlara karşı yapılan her türlü katliama, zulme, baskıya karşı seslerini çıkarmışlardır ve bundan sonra karşı çıkacaklardır, bunun için de başkalrının nasıl davranacağına bakmazlar.
Adsız yorumcu, hakkın yanında yer almak İranın çocuğu olmaksa bu suçlamanı kabul ediyoruz, en azından ABD'nin, NATO'nun, AB'nin ve İsrail'in yanında değiliz ve olmayız da
 
behzet 19-07-2013, 09:39:56
hocam çok güzel anlatmişsın ağzına sağlık
 
murti 19-07-2013, 10:51:12
SN ADSIZ Suriye'de sünnisi ile şiisi ile on binlerce müslüman katledildi. Nereden çıkarıyorsunuz bu tesbitleri. Ayrıca Irak'ta, Pakistan'da, intihar saldırılarına ve bombalı eylemlere bakın bakalım kimler katliamlara maruz kalıyor.Her gün basında bir haber çıkmasın şii mahallelerinde patlamalar olmasın ve en az 30-40 şii müslüman katledilmesin.Hele hele aşura ziyaretlerinde ziyaretçilerin geçtiği yollara pusu kuran siyonistlerin uşakları olan vahhabiler buralarda patlattıkları bombalarla yüzlerce şii müslümanı şehit etmekteler.Ve ne yazık ki Kardavi gibi alim müsveddeleri de bu katliamların fetvalarını vermektedir.Irakta,Pakistan'da camilerinde, çarşı pazarlarda ya da aşura merasimlerinde sivil halkın arasına dalarak insanları paramparça eden bu bombalı eylemlerde hep bu alimlerin fetvaları var.Huzursuzluk ve kaos tüm İslam Coğrafyalarında var bunun için çözüm müslümanların vahdeti ve birliğindedir.
 
EBA Malik 19-07-2013, 11:06:58
Cok guzel bir tespit mumun yatsiya kadar bile yanmadi teyyo emmi. iste hak boyledir. Bu arada ADSIZ gibi insansizlar olsa olsa siyonisttir..
 
zaza ali 19-07-2013, 12:01:47
agzina saglik hocam adsiz arkadas sen neyin pesindesin gercekleri gurecek kadar acizmisin abd israil bunu gorebiliyor basi secdeden kalkmiyan senin gibi muslumanlar bunu goremiyor iste fark budur elhamdulililah biz iranciyiz abd ve israil cideyiliz
 
Ali GÜVEN 19-07-2013, 13:02:54
Bismillah,
Seyyid Özgür mümin kardeşmin de dediği gibi: "Ali Yeral gibi bir kac cesur Hocalara ihiyacimiz var. Ancak ve anncak bu sekilde Türkiye AKP belasindan kurtula bilir."
Evet Allah-Muhammed-Ali (s.a) Ali YERAL Alimimizden razı olsun. Kalemini kuvvetli kılsın. Gerçekten Ali YERAL Hocamız daha önce de Suriye meselesiyle ilgili olarak başbakana böylesi güzel bir cevapta bulunmuştu. Allah kendisinden RAZI olsun. Aynı şekilde böylesi bir cevabı HABER olarak veren RASTHABER'den de RAZI olsun. Gerçekten bu cevaplar mümin kimseleri memnun etmiş ve münafıkları da üzmüştür. Üzülenlere örnek olarak "ADSIZ" nikli yorumcuyu örnek verebiliriz. Buna karşın diğer mümin yorumcu kardeşlerimden özellikle "murti" nikli kardeşimizi örnek verebiliriz. Eğer "ADSIZ" kendini adaletli görüyorsa "murti" kardeşimizin verdiği haberleri şu ana kadar duyamayacak kadar neden "sağır" ve "kör" kalabildi. Allah kendine "müslümanım" diyen tüm kardeşlerimize basiret versin. Basiret sahibi olabilmenin yegane yolu Allah'ın "VELAYETİNE" GİRMEKTEN GEÇER. Allah'ın (c.c) kopmak bilmeyen sağlam ipine tutunmayan kim olursa olsun (ister müslüman isterse gayri müslüman olsun, isterse etiketi Alevi isterse etiketi Sünni olsun farketmez.)
Selam ve Dua ile.....
 
aslan 19-07-2013, 13:27:18
ben bir sünni hanefi biri olarak yazıyorum. Ali Bey adının hakkını vermiş. Hakikati olduğu gibi ifade etmiş. Allah ondan razı olsun.
 
asç 19-07-2013, 14:45:53
Aleviler Kimlere Emanet
Eğer dinden imandan haber olmayanlar Alevi ise ve Alevilerin yönlendirmesi onların elinde ise Muaviyeci Erdoğan de Dört dötlük Aleviyim derme hakkı var yıllardır Alevilerin analarını ağlatanlar Aleviler üzerinde rant sağlıyorlar artık Aevlerin de geçmişleri yüzleşmeleri gerek ve İlim kapısı cedlerı Ali' -as- iliminden başka kurtuluş yolu olmadığını bilmelerı gerek
 
mehmet 19-07-2013, 16:19:38
Ali Yeral hakikatleri haykırmış. Anlayana sivri sinek saz. Bütün müslümanlar böyle samimi olmalı, eğilip bükülmemeli. Allah Ali Bey'den razı olsun.
 
ozkan 20-07-2013, 13:15:37
yeri geldi mi demokrasi dersiniz.ama kralcilik yapmaya da bayiliyorsunuz.esat demokratik secilmis mi ki?olayi siz messebe indirgiyorsunuz.bu kadar kücük düsünen kücük beyinlisiniz.sizden biri bu mevkide oldu mu Allah kitap,ya da demokrasi size dokunmasin istiyorsunuz.olay sunni-alevi meselesi öyle mi yani?dini bölen parcalayanlara Allah lanet etsin.1400 yildir ne din kaldi ne iman.``Allah sizi yanlizca kendisine iman edesiniz,kulluk edesiniz diye yaratti`` yoksa dünyada birbirinizle cekismeye degil.siz sunnileri itibarsiz yapin,onlarda aleviligi,biri de digerini....
 
Ali 23-07-2013, 09:33:25
hocam ağzınıza sağlık tüm kelimeleri çok iyi dökmüşsünüz dört dörtlük alevi olabilirmi Erdoğan !
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

19/04/2014 - 04:30 Yemen'de İHA saldırısı: 13 ölü

19/04/2014 - 04:22 Hesapları bozan halk: Suriye halkı

19/04/2014 - 11:14 Suudi-Katar ateşkesi

19/04/2014 - 11:10 IŞİD'den EL Kaide'ye ihanet suçlaması

19/04/2014 - 11:01 Suriye’de yaşanan iç savaşın bilançosu

19/04/2014 - 10:37 Dünya bu fotoğrafı konuşuyor

19/04/2014 - 09:22 "Tayyip Erdoğan adı, el Nusra ve IŞİD ile birlikte anılıyor Rojava’da!"

19/04/2014 - 09:18 "Tayyip Erdoğan adı, el Nusra ve IŞİD ile birlikte anılıyor Rojava’da!"

19/04/2014 - 09:01 Guantanamo mahkûmu Lazkiye'de öldürüldü

19/04/2014 - 08:04 SGK sınavında IQ patlaması,2000 kişi tam puan almış

19/04/2014 - 07:44 Suriyeli muhalifler Türkiye'yi sırtından vurdu

19/04/2014 - 07:20 Guantanamo mahkûmu Lazkiye'de öldürüldü

19/04/2014 - 07:19 El Menar TV ekibini kim öldürdü?

18/04/2014 - 02:57 Bender Suudi yöneticilerin günah keçisi mi?

18/04/2014 - 02:51 Bender’in azli, Suriye konusunda geri adım değil

18/04/2014 - 02:49 Suriye’deki ölü sayıları neyi gösteriyor?

18/04/2014 - 02:15 Suriye'nin kaderini Suriyelilere bırakın!

18/04/2014 - 12:00 Suriye'den dehşet fotoğrafları!/FOTO

18/04/2014 - 11:01 Suriye'deki teröristler bir birlerini işte böyle katlettiler/VİDEO

18/04/2014 - 08:07 Suriye olayında büyük gerçek / VİDEO

18/04/2014 - 07:57 Obama: Rusya'ya güvenilebileceğini sanmıyorum”

18/04/2014 - 07:53 Suriye'de operasyonlar devam ediyor / SON GELİŞMELER /

18/04/2014 - 07:47 BM: İran nükleer anlaşmaya uyuyor

18/04/2014 - 07:39 Suudi istihbarat servisindeki değişikliklerin arkasında neler var?

18/04/2014 - 07:31 Tekfircilerin ana karargahı Libya olacak

18/04/2014 - 07:28 IŞİD’den Irak ordusuna yönelik terörist saldırı

18/04/2014 - 07:11 Putin'e savaş uçağıyla cevap verdi

17/04/2014 - 08:29 NATO'dan Putin'e yalanlama

17/04/2014 - 04:24 S.Arabistan’da tutuklamalar devam ediyor

17/04/2014 - 03:52 Bender niçin görevden alındı?

17/04/2014 - 02:30 Teröristler Suriye'de petrol kaçakçılığını sürdürüyor

17/04/2014 - 02:14 Keseb olmadı, peki ya Halep?

17/04/2014 - 01:45 ‘IŞİD tehdidi’ ne oldu?

17/04/2014 - 08:12 Müslümanları adım adım izliyorlardı!...

17/04/2014 - 08:09 Arabistan'da tutuklamalar devam ediyor

17/04/2014 - 07:52 Filistin Başbakanı, işçinin elini öptü

17/04/2014 - 07:44 Oğlunun katilini son anda affetti / FOTO

17/04/2014 - 07:20 Halkın başını kesip elektirik kablosuna astılar / FOTO + 18

17/04/2014 - 07:04 Terör örgütü IŞID su yollarını kapatıyor !...

17/04/2014 - 07:02 Suriyeli isyancılar tanksavara kavuştu

17/04/2014 - 06:58 Arap subaylar Suriye ordusunun tuzağına düştü

17/04/2014 - 06:54 NATO'dan kritik karar !...

17/04/2014 - 06:41 Kritik zirveyi dinleyen isim belli oldu

17/04/2014 - 06:30 Carba: Artık siyasi çözüm istiyoruz !..

16/04/2014 - 05:00 Suriye’de Kürdistan hükümeti mi kuruluyor?

16/04/2014 - 04:14 Rus yetkililer Suriyeli muhaliflerle bir araya geldi

16/04/2014 - 12:26 NATO'dan Rusya'ya ültimatom gibi uyarı!...

16/04/2014 - 09:41 İç savaş uyarısı !...

16/04/2014 - 07:53 Suriye'de bir okula top mermisi düştü

16/04/2014 - 07:50 İslami Cihad: Filistin İsrail müzakereleri durdurulsun

16/04/2014 - 07:29 Suriye direnişi, Suudi İstihbarat şefinin başını yedi!..

16/04/2014 - 07:19 İman kardeşliğini kaybettik

16/04/2014 - 07:11 "Terörle mücadelede taviz verilmeyecek.."

16/04/2014 - 06:51 İran ABD’nin 7 maddelik önerisini reddetti

16/04/2014 - 06:35 Rusya kıtalararası nükleer füze denedi

16/04/2014 - 06:26 "Kıbrıslı Türkler, Türkiye’ye bağlanmak istemez"

15/04/2014 - 04:48 Cihatçılar İncil’i kurşuna dizdi / FOTO

15/04/2014 - 02:52 Ukrayna ordusu saldırıya hazırlanıyor !...

15/04/2014 - 12:29 Ebu Gureyp Hapishanesi kapatıldı/SON GELİŞMELER

15/04/2014 - 08:55 Trablus'ta büyükelçi kaçırıldı!

15/04/2014 - 08:49 Türkiye için çarpıcı analizler !...

15/04/2014 - 07:47 Suriye'den Türkiye'ye suçlama

15/04/2014 - 07:29 Suriye ordusu Malula’ya girdi / SON GELİŞMELER

15/04/2014 - 07:12 "Azerbaycan'ın savunma ihtiyaçlarını temin etmeye hazırız"

15/04/2014 - 07:05 "ABD’yi memnun etmek için kendi halkınıza ateş açmayın"

15/04/2014 - 06:55 El Menar basın ekibine kanlı saldırı...

15/04/2014 - 06:46 Ukrayna'da tansiyon düşmüyor

15/04/2014 - 06:17 13 Milletvekiline tutuklama kararı

15/04/2014 - 06:10 ABD’den Rusya’ya 'alçak uçuş' kınaması

14/04/2014 - 04:57 Avusturya'dan cihad için Adana'ya geldiler

14/04/2014 - 04:27 Teröristler Türkiye sınırından Suriye'ye nasıl geçiyor?/VİDEO

14/04/2014 - 04:26 İsrail:"Arabistan ve Kuveyt ile gizli müzakere içindeyiz"

14/04/2014 - 03:32 Ayetullah Sistani'nin temsilciliğine saldırı

14/04/2014 - 11:03 Kuveyt'in parası Çeçen'in kaması!

14/04/2014 - 09:18 Emekli albaydan bomba açıklamalar

14/04/2014 - 09:16 İngiliz yazardan çarpıcı iddialar: Erdoğan, CIA ve Suriye...

14/04/2014 - 09:11 İran ABD’yi BM’ye şikayet ediyor

14/04/2014 - 08:57 "Hükümet direniş ekonomisi için önerilerimizi kabul etmedi"

14/04/2014 - 08:07 Bahreyn rejimi ülkenin demografisini değiştiriyor...

14/04/2014 - 08:05 Bahreyn monarşisi demografik değişimler üretiyor

14/04/2014 - 07:41 Rusya'dan acil çağrı!

14/04/2014 - 07:39 Bahreyn'de casusluk olayı ifşaatçısı tutuklandı

14/04/2014 - 07:36 Afganistan devlet başkanlığı seçimlerinde Abdullah Abdullah önde

14/04/2014 - 07:33 Büyük bağışın arkasında da Suudi Kral var

14/04/2014 - 07:20 ‘Sadece Kesab değil tüm Suriye hedef’

14/04/2014 - 07:15 "Suriye halkı vatanını savunma azmindedir..."

14/04/2014 - 07:04 Esad:"Halk aleyhimize kurulan komploları anladı"

14/04/2014 - 06:47 PKK'dan korkunç plan!

13/04/2014 - 05:14 Suriye'den 'kontra skandalı' çıkar mı?

13/04/2014 - 01:40 Kerkük’te polis noktasına bombalı saldırı

13/04/2014 - 01:02 "Dış borç artışında Cumhuriyet tarihinin rekoru kırıldı"

13/04/2014 - 11:57 Suriye'den Türkiye'ye yönelik suçlamalar devam ediyor...

13/04/2014 - 11:25 Suriye'den Türkiye'ye yönelik suçlamalar devam ediyor...

13/04/2014 - 08:13 "Yanlışlıkların birikimi sonucu insanlar meydanlara çıktı"

13/04/2014 - 08:05 Arabistan kralı tahtı bırakıyor!

13/04/2014 - 07:58 İsyancılar yine zehirli gaz kullandı

13/04/2014 - 07:49 'İsrail mutlaka yok olacak'

13/04/2014 - 07:44 IŞİD 100 El Nusra üyesini halkın önünde idam etti

12/04/2014 - 04:21 “Başkalarının mektuplarını okumak iyi bir şey değil”

12/04/2014 - 04:18 İsyancı lider:"İsrail ile çıkar ve düşmanlarımız ortak"
 
YAZARLAR
ABDULLAH ÖZGÜR

AKP Türkiye’yi Nasıl Sekülerleştiriyor
ALİ ERDEM

Seçim ve Anayasa
Kemal Ş.SEVİNDİK

Liyakatli Yönetici Kimdir?
MUHSİN KÜÇÜKER

AKP VE ŞİA
BETÜL HANZALA

Lanetli Soyun İhtiras Bekçileri
HÜSEYİN TAŞ

Genel özellikleriyle Gülen hareketi
SADIK ÇELİK

AMERİKAN UŞAKLARI
Salih YAKUP

İran Amerika'dan daha güçlüdür
MUHAMMED AK

Başbakan, günahının sarmalında
Gürkan BİÇEN

İyiler Kazanacak
GENÇ KALEMLER
Muhsin SOLHAN

Hasedin Zararları(2)
Hüseyin BELGİ

Kedi olmadan Kaplanlığa soyunanlar
HÜSEYİN TUGAY

İmam Humeyni (ra) ve F.Gülen arasında “benzerlikler”(!)
ARZU ÇETİNKAYA

İNSAN OLMAK
Mehdi KUL

Avrupa İranꞌda Başӧrtüye Büründü!
EBUZER GÖKTAŞ

Cemel Savaşı
Mehmet YÜKSEK

Dünyanın en Değerli Misafirinin Biyolojik Yapısı -2-
MEHMET DEMİRER

MAŞA’DIR BUNLAR.
MUSTAFA K. TAŞPINAR

EHLI BEYT (AS) SEVGISI
AZERİ YAZARLAR
Fuad Cəfərli

Azərbaycanda islamofobiya
Ruhullah Novruzzadə

Bu cümə İmam zühur edərsə...
Hafiz Mirzə

Türkiyə nurçularının Azərbaycanda yaratdıqları şah əsər - Fazil Mustafa!
Samir Cavadlı

İsrailin dünəni
Feryad Vüqar

İslamda Mübarizə
Nərmin Məmmədli

Morqa dönmüş ordumuz
Abdullah Özgür

Öldürün şiələri ! Çünki ...
Fərid Abdullah

8 MART HƏYƏCANI
Seymur Abbasov

Niyə hacı Abgülə qarşı növbəti qanunsuz əmələ yol verilib?
Mir Qasim Əliyev

Özümüzə sahib çıxmağın vaxtı çatmayıbmı?!
Anar Sadıllı

8 mart əslində qanlı bir hadisə günüdü...
Masumə Əlizadə

Hicab - istədiyimiz kimi bağlayaq, yoxsa...?
ALİ Əli Həsən

İrəvandakı çıxış və Hacı Abgül Süleymanovun yada düşən cümləsi
İlkin Məmmədov

“Hacı Abgül Süleymanov qırmızı xəttimizdir”
Tural Əli

Mətbuatımızın vəhhabi sevgisi
Ramilə Qardaşxanqız

Ölüm ayrılıqdır, ayrılıqsa onun güzgüsü
Ramin Bayramov

Dünyada baş verən hadisələr və zühur əlamətləri (II hissə)
Rövşən Məmmədli

Aldanma, qadın!
Mayis Güləliyev

İsrail dəyişə bilərmi?
NAMAZ VAKİTLERİ
TV KANALLARI

Türkçe Kanallar
On4 Tv
Zehra Tv
Ulke Tv

Tv5
Hilal Tv
Kudus Tv
Çağrı Tv
Arapça Kanallar
Almanar
Alalam Tv
Alforat Tv
Alkawthar Tv
Farsça Kanallar

Irib 1

Irib 2

Irib 3

Irib 4

Irib 5
Press Tv
Jam e Jam 1
Jam e Jam 2
Jam e Jam 3
Quran Tv
Azeri Kanallar
Sahar Tv
HAVA DURUMU

TARİHLİ ARŞİVGAZETELER

DERGİ ve MECMUALAR

BAĞLANTILAR

YABANCI GAZETELER

 

Ana Sayfa   |   İletişim   |   Giriş Sayfam Yap   |   Sık Kullanılanlara Ekle |   Sitene Ekle

Yazarlar ve makalelerin Yayınlanan  haberlerin yorumları sadece yorum sahibini bağlar. Bu konuda rast haber merkezi'nin hiçbir sorumluluğu yoktur

 
rasthaber.com’da yayınlanan harici linkler ayrı bir sayfada açilir.harici linklerin içeriğinden rasthaber.com hiçbir şekilde sorumlu değildir rasthaber.com’da yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur.
2008 © RAST HABER   www.rasthaber.com
Tüm Hakları Saklıdır.
Tasarım :Networkbil.net
Atanur Evden Eve Nakliyat Küçükçekmece Evden Eve Nakliyat